Острів Занзібар розташований в Індійському океані, всього в сімдесяти кілометрах на схід від Танзанії (східна Африка). Це острів – архіпелаг з неповторною природою і білосніжними пляжами. Велика частина Занзібару зайнята плантаціями гвоздики, кориці та інших екзотичних прянощів, завдяки яким не так давно з’явилися навіть спеціальні “тури спецій”. Інша частина острова представляє собою нескінченні мальовничі пляжі з неповторними кораловими рифами.

Головною гордістю місцевого населення є кокосова пальма, яка є не тільки постачальником ласощів і вологи, а й головним будівельним матеріалом. Її листям обв’язують хатину, використовуючи стовбур в якості основної опори для будинку.

Населення острова становить 650 тисяч осіб. Столиця острова з однойменною назвою є втіленням арабської культури. Тут запросто можна загубитися в лабіринтах вузьких вуличок і численних мечетей. Старовинні будинки, вік яких давно перевалив за сотню років, дивують своїми крихітними розмірами. У столиці ви не знайдете жодного базару або сувенірної лавки, тому любителям привозити з відпустки невеликі рукотворні подарунки залишиться задовольнятися картинами відомого африканського художника Тинга Тинга.

Клімат тут жаркий і вологий. Практично цілий рік температурні показники не опускаються нижче 23 ° C, що дає можливість в пошуках пляжного відпочинку, приїжджати на Занзібар в будь-який зручний час. Проте, досвідчені мандрівники радять приїжджати на цей екзотичний острів з початку літа і до кінця жовтня, коли майже не йдуть дощі, а спека простіше переноситься завдяки свіжому океанському бризу. Восени і навесні на острові сезони дощів.
Тури на Занзібар особливо популярні серед любителів дайвінгу, який тут визнаний одним з найкращих у всьому світі. З жовтня по березень температура води становить близько + 27 ° C, що ідеально підійде, як для новачків, так і професіоналів. Найвідоміші рифи – Pange Reef і Boribi Reef з максимальною глибиною до 30 метрів славляться своїми підводними горами, кораловими утвореннями і великою кількістю екзотичних підводних мешканців.

Двадцять п’ять пляжів, розташованих на острові, задовольнять найвитонченіші вимоги. На півночі Занзібару розташований пляж Нунгві, що потопає в зелені бананів, манго і кокосів. Західна частина славиться пляжем Мангапвані, східна – Матемве, Ківенгва і Джамбіані з неповторним білим піском.

Крім неспішного споглядання навколишньої краси і занурення з аквалангом, Занзібар пропонує спостереження за дельфінами. Випливаючи на човні в океан, можна помилуватися цими граціозними тваринами з відстані витягнутої руки.

На території острова також розташований єдиний вцілілий ліс, що став півстоліття назад Національним парком. Різноманітність місцевої флори і фауни щорічно притягує сюди численних туристів. На території цього парку є рідкісні види мавп, антилоп і птахів.