Шрі-Ланка манить і зачаровує своєю буйною тропічної зеленню, непрохідними джунглями, чайними плантаціями і запашними тропічними квітами.
Багатокілометрові піщані пляжі тягнуться вздовж усього острова, обрамляючи його золотистої облямівкою. Традиційні ланкійські спеції, делікатеси з морепродуктів, ароматний цейлонський чай, достаток екзотичних фруктів, солодкий кокосовий лікер – не залишать байдужими навіть найзавзятіших гурманів.

Зелена і гориста центральна частина острова багата величними останками древніх міст, палаців, храмів, фортець і зберігає свідоцтва високо розвинутої цивілізації, що виникла задовго до початку нашої ери.
Сезон дощів на Шрі-Ланці триває з травня по жовтень. В цей час випадає практично 95% усіх опадів. Проте те, як ми уявляємо сезон дощів не зовсім співпадає з реальністю. Дощі йдуть на Шрі-Ланці недовго, хвилин по 15. І випадають вони в основному вночі. Так що засмазі це аж ніяк не заважає. Найголовніший недолік сезону дощів – це сильний вітер і хвилі, тому в океані купатися досить небезпечно. У інші місяці на острові сухо, тому період з листопада до кінця квітня – найсприятливіший для відпочинку на Шрі-Ланці.

Хто б міг подумати, що на невеликому острові площею в 65,6 тис. кв. км. розташовано дев’ять об’єктів ЮНЕСКО. Побувати на Шрі-Ланці і не витратити 3-4 дні на відвідування найцікавіших пам’яток – означає не побачити і не зрозуміти цей острів! За 3 дні можна встигнути оглянути тільки краще. За 7 днів можна подивитися основне. Щоб подивитися все не досить і 2х тижнів.

Дайверів всього світу Шрі-Ланка притягує різноманітністю коралів, морськими мешканцями з незвичайними назвами і видам (риби-ангели, мавританські ідоли, риби-папуги), дельфінами і китовими акулами, яких можна побачити з березня по квітень. Але головною особливістю дайвінгу на Шрі-Ланці є відвідування підводних скель, гротів і затонулих кораблів. Для огляду відкриті близько 20 загиблих судів 19х і 20х віків на глибинах від 8 до 30 метрів. Це танкери, пароплави, суховантажі, торгові судна і навіть сучасний вантажний корабель. Багато хто з них добре зберігся, і можна навіть поплавати усередині.

Рух транспорту на острові лівобічний. Автобуси і поїзди – єдиний вид громадського транспорту. Вартість проїзду на приватних і державних автобусах однакова і є однією з найнижчих у світі. “Народне таксі” на Шрі-Ланці, триколісний моторолер з кабіною під назвою “тук-тук” – доступна альтернатива звичайному таксі

Шрі-Ланка відома у всьому світі своїми дорогоцінним камінням: сапфірами, рубінами, топазами, тощо. Купити ювелірні вироби краще в спеціалізованих магазинах, вимагаючи відповідний чек або сертифікат. Також відомі у всьому світі цейлонський чай, спеції, вироби народних промислів: маски, батік, речі зі шкіри. У містах також можна купити недорогі текстильні вироби. Хорошим сувеніром буде місцевий червоний ром або кокосова олія, всілякі аюрведичні засоби.